«Діти – майбутнє нашої країни. Саме заради успішного майбутнього України нині ми повинні подбати, щоб кожна дитина виховувалася в родинному колі, мала дбайливих батьків чи опікунів, була огорнута турботою та піклуванням. Тому й беремо участь у пілотному проєкті. Спільними зусиллями до позитивного результату», – зазначив Володимир Василенко.
Перш ніж розпочати реалізацію реформи фахівці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні залучають представників регіонів та громад до планування заходів із розвитку соціальних послуг і сімейних форм виховання.
«Будемо посилювати співпрацю в межах нашого соціального пакета послуг у п’яти пріоритетних громадах та надаватимемо допомогу, щоб діти виховувалися в сімейному середовищі. Також підтримуватимемо сім’ї патронатних вихователів, послугу підтриманого проживання для випускників закладів інституційного догляду. Спільно попрацюємо над можливостями безпечного повернення дітей, які були евакуйовані за кордон», – окреслила вектори взаємодії керівниця напряму з питань розшуку та возз’єднання сімей секції захисту прав дітей Представництва ЮНІСЕФ в Україні Ван Чі Фам.
Під час зустрічі представники громад озвучили ті питання, які самотужки вирішити не зможуть. Обговорили питання облаштування укриттів у закладах, до яких зараховані діти на цілодобове перебування, та забезпечення їх альтернативними джерелами живлення для успішного проходження осінньо-зимового періоду. В громадах є дитячі будинки сімейного типу та прийомні родини, які потребують власного транспорту. Крім того, на місцях найактуальнішим залишається питання посилення кадрової спроможності працівників служб у справах дітей та фахівців соціальної роботи, їх фахове навчання й підвищення кваліфікації.
Усі озвучені потреби фахівці ЮНІСЕФ обговорять безпосередньо на місцях, завітавши в кожну з п’яти обраних громад, та запевнили у подальшій підтримці Полтавської області в реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей.
Підпишіться, щоб отримувати листи.