Один із потужних багатопрофільних медзакладів області оглянув начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
«Енергостійкість і автономність – важлива складова якісної роботи закладів охорони здоров'я. Цей проєкт допоможе лікарні стати енергонезалежною і безперебійно забезпечувати медичними послугами. Адже лікарня надає спеціалізовану амбулаторну та стаціонарну допомогу дорослим і дітям. По-друге, вдасться скоротити витрати на електроенергію, а зекономлені кошти спрямувати на розвиток медпослуг. Сонячну електростанцію встановили завдяки благодійникам і міжнародним партнерам», – розповів Філіп Пронін.
Заклад має автономне опалення, свердловину. Для безперебійної роботи встановили генератори.
Головним виконавцем проєкту виступає БФ RePower Ukraine у співпраці з громадськими організаціями: Energy Act for Ukraine, Екодія, Екоклуб, у межах проєкту ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» (Renewables for Resilient Ukraine - R2U), що виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини.
Директорка БФ RePower Ukraine Марина Замфір зазначила, що встановлення сонячної електростанції – це показовий приклад того, як медичні заклади можуть ставати більш енергоефективними та екологічними. Особливо важливо, що проєкт реалізується в лікарні, де надають критично важливі медичні послуги.
Довідка: Лікарня є потужним багатопрофільним медичним закладом. У складі закладу працюють нейрохірургічне відділення, відділення анестезіології, травматологічне відділення, серцево-судинний центр та інші спеціалізовані підрозділи, які забезпечують цілодобову медичну допомогу.
Необхідність встановлення сонячної електростанції обумовлена значним енергоспоживанням закладу. Потужне діагностичне обладнання, включаючи комп'ютерний томограф, ангіограф, рентгенапарати та апарати ШВЛ, потребує стабільного та значного енергозабезпечення.
Підпишіться, щоб отримувати листи.