За допомогою унікальних фотоматеріалів автори: Євгеній Аничин, Артур Ароян та Інна Гуржій презентують культуру й побут, традиційну оселю та унікальний гончарний промисел Полтавщини. Дослідження охоплює історичний період від другої половини ХІХ ст. до першої третини ХХ ст.
Це розповідь не просто про гірську породу чи мінерал, а про основний матеріал, який наші пращури широко застосовували в різноманітних аспектах життя. У книзі розкривається вплив реформ другої половини ХІХ ст. на традиційні ремесла та керамічне виробництво, представлений успішний досвід Полтавського губернського земства у збереженні та відтворенні народних традицій гончарства.
Фотографії, які представлені в книзі, зберігаються в різних музейних фондах, зокрема Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, у приватних зібраннях та родинних архівах. Чимало часу пішло на пошук та зібрання їх із різних джерел, на ретельний відбір та підготовку до друку. Всього книга містить 160 фотографій, 71 з них публікується вперше. Книга вийшла у видавництві ПП «Видавництво-Автограф» та є першою в серії - Історія полтавської фотографії.
Підпишіться, щоб отримувати листи.