02 січня 2025, 16:39
ПНПУ імені В.Г. Короленка
Із 16 по 20 грудня 2024 р. викладачі університету Олександр Лук’яненко та Ірина Когут відвідали Гіссенський університет імені Юстуса Лібіха в Німеччині. Візит є частиною реалізації проєкту Еразмус+ КА2 «Розробка та впровадження Liberal Arts Studies в Україні», спрямованого на розвиток ліберальних мистецтв у системі вищої освіти України. Програма візиту передбачала низку заходів, які ознайомили всіх учасників з досвідом Гіссенського університету в галузі ліберальних мистецтв.
16 грудня делегація розпочала своє знайомство з університетом з екскурсії кампусом, під час якої гості ознайомилися з навчальними приміщеннями та інфраструктурою. Після цього відбулася офіційна зустріч, на якій з вітальним словом виступили директорка коледжу ліберальних мистецтв і наук JLU докторка Шарлотта Кіцінгер та президент НаУКМАпрофесор Сергій Квіт.
Також відбулася дискусія з заступником міністра освіти України Михайлом Винницьким, під час якої професор Олександр Лук’яненко порушив питання реформування системи вищої освіти в Україні, існування педагогічних університетів та працевлаштування випускників закладів освіти, які у перспективі готуватимуть бакалавра вільних мистецтв. У межах обговорень на теми «Чому ліберальні мистецтва важливі для українських університетів» та «Реалізація програм ліберальних мистецтв у JLU» учасники ознайомилися з практичними аспектами впровадження таких програм у закордонних навчальних закладах. Окрему увагу приділили питанню ролі таких програм для розвитку критичного мислення та міждисциплінарного підходу до освіти.
17 грудня професори з України взяли участь у серії зустрічей з викладачами та студентами JLU, зокрема, з професорами Едіт Браун та Петером Хазлінгером, обговоривши ключові аспекти реалізації проєкту. Також були розглянуті питання управління проєктами, зокрема розподіл обов’язків між партнерами, важливість внутрішньої комунікації та фінансового управління. Полтавська делегація розпочала дискусію щодо доцільності заміни підготовки педагога у галузевих закладах вищої освіти підготовкою бакалаврів вільних мистецтв. Німецькі учені розділяли позицію, що педагогічна освіта не може бути замінена навчанням спеціалістів широкого профілю.
18 грудня учасники обговорили подальші кроки впровадження ліберальних мистецтв в Україні, а також перспективи розвитку міжнародної співпраці в цьому напрямі. Цей візит став важливим етапом у реалізації проєкту Еразмус+ КА2 «Розробка та впровадження Liberal Arts Studies в Україні» та сприятиме розширенню освітніх можливостей для українських університетів.
Підпишіться, щоб отримувати листи.