До індексу увійшло дев’ять основних показників: інституційна спроможність, розвиток інтернету, розвиток ЦНАП, впровадження режиму «без паперів», цифрова освіта, візитівка області, проникнення базових електронних послуг, галузева цифрова трансформація та індивідуальні проєкти CDTO.
«Цифрові рішення впроваджуємо в усі сфери життя Полтавщини. Насамперед це активна реалізація політики відкритих даних, посилення кібербезпеки, збільшення кількості та покращення якості надання адмінпослуг. Працюємо над тим, щоб створити безпечне, прозоре та зручне середовище як для жителів області, так і для бізнесу», – зауважив т.в.о. начальника облвійськадміністрації Володимир Когут.
Так, Полтавська область лідирує за субіндексом «Інституційна спроможність». В регіоні працює комунальне підприємство, яке насамперед сприяє розробці та впровадженню цифрових рішень .
Друге місце – за субіндексом «Розвиток інтернету». До швидкісної мережі під'єднані та забезпечені відкритим доступом до Wi-Fi понад 2100 закладів соціальної інфраструктури. Лише протягом 2024 року створено 500 нових точок.
Також на другій сходинці за субіндексом «Режим “без паперів”». Усі громади під’єднані до системи електронного документообігу. Крім того, понад 1000 закладів та фронт-офісів органів місцевого самоврядування запровадили прийом електронних документів через платформу «Дія».
Третє місце Полтавська область посідає за кількома показниками: «Цифрова освіта» та «Галузева цифрова трансформація». Усі заклади загальної середньої освіти використовують освітні інформаційні системи. Ще одне важливе досягнення – залучено близько 40 тисяч нових користувачів з регіону до навчань на платформі «Дія.Освіта».
Крім того, цифрові технології успішно впроваджують у різних галузях економіки та соціальної сфери. Торік активно почали використовувати політику відкритих даних. Ця система дає змогу жителям дізнаватися, як витрачають бюджетні кошти, які рішення ухвалюють на сесіях та як використовують комунальне майно.
Упродовж 2024-го реалізували низку цифрових проєктів.
Школа підготовки пілотів агродронів. Безпілотні технології дозволяють агропідприємствам підвищити ефективність та стійкість виробництва у галузі сільського господарства.
Посилено кіберстійкість Полтавської ОВА. Для цього провели кібердіагностику, визначили рівень критичності інформаційно-комунікаційних систем (ІКС).
Впроваджено сервіс Cisco Umbrella, який блокує небажаний контент. Його застосовано на рівні обласної військової адміністрації, її структурних підрозділів, районних військових адміністрацій та територіальних громад.
Цифровізація Полтавщини залишається серед пріоритетних напрямів і протягом поточного року.
Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.
Підпишіться, щоб отримувати листи.