17 квітня 2025, 10:58
Захід організовано Управлінням цифрової трансформації Полтавської обласної військової адміністрації у співпраці з Управлінням Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Полтавській області та Відділом протидії кіберзлочинам у Полтавській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
З початком повномасштабного вторгнення ворожі дії поширилися й на кіберпростір. Щодня українці стикаються з хвилями ворожої дезінформації, фейків та маніпуляцій, що спрямовані на підрив довіри до державних інституцій та деморалізацію суспільства. У цих умовах надзвичайно важливо не лише захищати інформацію, а й формувати навички цифрової безпеки у кожного громадянина. Особливо тренерів хабів цифрової освіти, які навчають інших.
Під час тренінгу учасники ознайомилися з базовими принципами кібергігієни, основними правилами безпеки у популярних месенджерах: Telegram, Signal, WhatsApp, Viber та на платформах Ukrnet, Google, Facebook. Значну увагу приділено соціальній інженерії та методам фішингових атак — головним загрозам у сучасному інформаційному середовищі.
Особливу увагу приділено можливостям для самостійного навчання на онлайн-платформі «Дія.Освіта», що забезпечує доступ до якісних освітніх матеріалів, зокрема з питань кібербезпеки.
Зміцнення цифрової стійкості — це наше спільне завдання. Тренери хабів цифрової освіти відіграють важливу роль у поширенні знань серед населення. Від рівня їхньої обізнаності також залежить ефективність захисту інформаційного простору. В умовах гібридної війни знання — це теж зброя.
Тренінг – один із кроків на шляху до формування цифрового безпечного суспільства, яке здатне протистояти сучасним загрозам.
Платформа Дія.Освіта
Учасники Тренінгу
Фішингові Листи
Підпишіться, щоб отримувати листи.