15 травня 2025, 11:03
Державні інструменти соціальної підтримки сімей в першу чергу спрямовані на забезпечення демографічного розвитку нації, надання соціальних гарантій та покриття потреб в соціальних послугах, які дозволяють родині подолати складні життєві обставини.
Відтак державні соціальні допомоги в області отримують понад 5 тисяч багатодітних родин та 6,7 тисяч малозабезпечених родин. Державну допомогу при народженні дитини виплачують для майже 19 тисяч осіб. Соціальною програмою «Муніципальна няня» в поточному періоді 2025 року скористалися 73 особи. За комплексною послугою «ємалятко» в поточному періоді звернулись понад 1,3 тисячі осіб.
Для забезпечення реабілітації дітей з інвалідністю області на 2025 рік з державного бюджету виділено понад 9 млн грн, що дозволить охопити послугами приблизно 440 дітей.
В межах Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області для родин, які у 2025 році народили та народять двійнят чи трійнят передбачена одноразова грошова допомога у розмірі 10 та 15 тисяч гривень відповідно.
Допомога виплачується за адресним методом при оформленні стандартних грошових виплат при народженні дитини, тому додатково батькам звертатись не потрібно. Відтак, за поточний період таку допомогу вже отримали 16 родин на загальну суму 160 тисяч гривень.
Щорічно за кошти обласного бюджету понад 700 дітей, які мають інвалідність підгрупи А отримують адресну грошову допомогу.
З метою подолання або мінімізації негативного впливу життєвих обставин, відновлення соціального функціонування сімей з дітьми та поліпшення їх якості життя, шляхом соціальної підтримки надавачами соціальних послуг територіальних громад протягом звітного періоду соціальними послугами було охоплено 1473 сім'ї/особи (2587 дітей)
Говорячи про це соціальне свято, не можна оминути тему важливості розвитку сімейних форм виховання, адже кожна дитина заслуговує на зростання в родинному теплі, турботі та любові, мати змогу отримати підтримку та дружнє плече від близької людини.
Наразі на Полтавщині утворено 100 прийомних родин, в яких виховуються 181 дитина, а також 37 дитячих будинків сімейного типу для 243 дітей.
І це не просто статистичні дані, а врятовані долі та нові сторінки життя, важливі рішення та колосальна відповідальність, щоденна праця та безмежна доброта.
Це все – великі українські родини, які особливо в період війни потребують додаткової підтримки.
Надзвичайно приємно усвідомлювати, що команда нашого центру бере активну участь у розвитку сімейних форм виховання шляхом проведення навчальних тренінгів для кандидатів в прийомні батьки, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі, а також підвищення їх виховного потенціалу.
Лише за поточний період 2025 року 59 осіб з 38 родин пройшли в Полтавському обласному центрі соціальних служб навчання для кандидатів в батьки сімейних форм виховання та отримали відповідні рекомендації.
Щиро вітаємо всіх з цим чудовим святом і памʼятайте, що родина – це найголовніша та найбільша цінність в житті кожної людини!
Підпишіться, щоб отримувати листи.