08 липня 2025, 16:12
Документальний фільм досліджує тему пам’яті та збереження культурної спадщини у часи війни. На прикладі будівлі музею — архітектурного шедевра українського модерну, спроєктованого Василем Кричевським — автори розмірковують над тим, як музеї перетворюються з виставкових просторів на простори прихованої пам’яті.
Музей постає як вразливий, але стійкий об'єкт культури, що мовчки чинить опір руйнуванню. Формат віртуальної реальності дає змогу побачити та відчути зсередини, як виглядає «заморожена» пам'ять — не лише як історія, а й як пережитий досвід. «Архів тиші» — це спроба зберегти те, що не може говорити, але все ще потребує бути почутим.
10 липня в усіх охочих буде нагода переглянути фільм і поспілкуватися з його командою.
Починаючи з 17:00 буде діяти переглядова секція.
О 18:00 відбудуться виступи команди фільму та партнерів, що всебічно підтримували знімальний процес.
Запрошуємо до музею розділити нашу тишу.
У разі повітряної тривоги ми будемо змушені пройти в укриття.
************
Фільм став складовою цьогорічного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а саме виставки «Як ми пам'ятаємо» від проєкту LAB: DOCU/СИНТЕЗ × Архів Війни. Ця виставка — результат міждисциплінарної мистецької лабораторії, яка досліджує особисту й колективну пам'ять через роботи, створені на основі документальних матеріалів.
Підпишіться, щоб отримувати листи.